Babi na stopě

Knižní blogerka

Izolovaný

Drsná kniha, plná násilí a brutality. Popisy pitev jsou opravdová chuťovka, nic pro slabší povahy. Autor Sebastian Fitzek žije v Berlíně a patří mezi přední německé autory thrillerů, na této knize spolupracoval s významným soudním patologem Michaelem Tsokosem a jeho zkušenosti se nezapřou. Při čtení jsem si nejednou připadala jako když jsem se ocitla uprostřed skutečné pitvy.

Příběh je taková malá pevnost Boyard, ovšem indicie jsou schované hůř, mnohem hůř a ještě hůř. Koroner Paul Herzfeld najde při pitvě zohaveného ženského těla v ústní dutině malé pouzdro. V něm je ukrytý lístek s telefonním číslem jeho dcery Hannah. Když na něj zavolá, tak se z nahrávky dozví, že byla unesena a hrozí jí smrt, pokud koroner nebude spolupracovat a řídit se udělenými pokyny. Co teď? Zavolat policii, anebo přistoupit na požadavky neznámého?

Koroner se rozhodl spolupracovat, čímž začíná hrůzná a nebezpečná hra na honěnou. V sázce je život Hany. Na ostrově Helgoland připravuje únosce další oběti s indiciemi. Herzfeld se nemůže na ostrov dostat, protože kvůli řádění orkánu je přerušeno veškeré spojení s pevninou. Většina obyvatel již byla evakuována a zůstalo jen pár jedinců. Mezi nimi je i kreslířka komiksů Linda, která zde na opuštěném místě hledá úkryt před svým bývalým narušeným přítelem. Při večerní procházce na opuštěné pláži objeví tělo mrtvého muže. Je v šoku. Koroner se jí snaží vší silou přesvědčit, aby podle jeho pokynů po telefonu provedla pitvu mrtvého. Linda zuřivě odmítá, skalpel v ruce nikdy nedržela a má řezat do lidského těla. Zvládne pitvu? Chápe Herzfeldův velký strach o dceru a cítí s ním. Rozhodne se mu pomoct i když je ze všeho na smrt vyděšena. Není běžné najít mrtvolu a ještě ji ke všemu pitvat. Hrůza, děs!!!! To chce opravdu silný žaludek a pevné nervy.

Jenže se objevují další oběti s indiciemi, vyříznutý jazyk, klacek zapíchnutý mezi nohama ženy a jiné hrůzy…

Tělo leželo na břiše a sukně vyhrnutá až k bokům odhalovala pohled na roztrhané a krví nasáklé bavlněné kalhotky…

…a ten klacek. Pohled zlomené násady, která vězela mezi širokými stehny přímo v genitáliích soudkyně, se již vpálil do jejího vědomí – a to napořád.

Čas běží a o život začne bojovat, jak Paul, tak Linda. Přivedou indicie otce k dceři? Co se vlastně stalo? Proč musí bestiálním způsobem umírat lidé? Kvůli komu nebo čemu je ta děsivá hra na život a na smrt? A co Linda? Zvládne svůj strach ze všeho zla, které ji všude obklopuje?

Takhle drsné a napínavé čtení je něco pro mě. Když vyprávím vnoučatům o tom, co zase čtu, tak si začínají myslet, že jsem dědu zabila já. Ale byla to nehoda. Opravdu! Za mě je Izolovaný jeden z nejlepších thrillerů poslední doby.

1 komentář

 1. Jakub

  13. 9. 2016 ve 22:25

  Chudák děda, „nehoda“.
  Fajn článek, ale příště bych si radši přečetl něco víc o Vašich pocitech z knihy, než jen obsah. Chtěl bych recenzi! 😀
  Držím, jako vždy, palce ať Vám to dál píše.
  -Věrný čtenář

Napsat komentář

Napište mi, jak se vám to líbilo, po Prostřenu si to ráda přečtu.

*