Po dlouhém lenošení chci znova něco napsat. Bude to téměř hororový příběh od britské autorky Sarah Flint. Pracovala 35 let u metropolitní policie a inspirovala se případy na kterých spolupracovala.

V lesním hrobě leží dvě oběti. Matka a dítě. Matka dosud žije, dítě je před jejíma očima brutálně zavražděné. Ani ve snu si nedovedu představit zoufalství mámy vyjádřit ta hrozná muka, bolest, hrůzu a vlastní bezmocnost. Vraždu vyšetřuje mladá začínající detektiv Charlie Stafford se svým představeným Hunterem, skvělým šéfem a dobrým chlapem. Bohužel nezůstává u jediného případu. Pohřešovaných přibývá, mámy se bojí o své děti a raději je drží doma. Vše se zamotává a policie je prozatím bezmocná. Podaří se chytit zrůdného vraha?

…vzduch v jámě už začínal být zkažený. Zvedl prkna, s potěšením sledoval jak mžourala do světla, křivila tvář před oslnivou září. Hleděl na ně, Daisy ztuhlá bez života, Helena bledá, s roubíkem v ústech, se špinavými šmouhami na čele a tvářích. Začal se objevovat hmyz a jáma se plnila mouchami a larvami, svíjejícími a kroutícími se, hodujícími na krvi a hnilobě…..

Pachatel je krutý a zvrácený. V této drsné krimi se dovíme, i to co ho k běsnění vedlo a proč bral spravedlnost do vlastních rukou. Je zlý a hnusný, ale člověk se to stejně snaží alespoň malinko pochopit, jaké to je být nechtěný, nemilovaný a pořád stát na druhé koleji…

…vylez, ty malej hajzle. Snad si nemyslíš, že se přede mnou můžeš schovat, co? Já ti ukážu, ty malej posero. Já ti ukážu. Vlekla ho po podlaze, kopala ho. Otáčela ho, bila ho do obličeje. Ležel na zádech a ona na něm seděla, fackovala ho. Maminko, prosím ne. Maminko. Bylo mu jen pět…

Od začátku do konce jsem si užívala napínavé čtení. Zaujaly mě pasáže, které popisují vraha a jeho dětství. Rovněž zde jsou zajímavé detaily o krvi, hnijících mrtvolách a jiných nechutnostech. Trochu ujeté že… :-) Co mi ale vadilo, bylo velké množství zápletek. Na závěr do sebe sice zapadaly, ale na můj vkus jich mohlo být méně. Jinak je kniha zajímavá, strhující. Překvapilo mne naprosto nečekané odhalení pachatele. Co dodat nakonec…. Snad jen to, že je příběh vhodnější pro čtenáře se silnějším žaludkem.