Je to příběh čtyř žen jedné generace. Minulost se tu střídá se současností. Nejmladší z rodiny Felicity začne rozplétat klubko rodinných záhad a tajemství, poté, co se její matka z ničeho nic ztratí a stopa po ní končí v Římě.

Zde jí nakonec najde se škatulí starých novinových výstřižků a ošahaným deníkem. Matka a dcera postupně odhalují dramatický osud prababičky Elizabeth Malpran, slavné a krásné operní zpěvačky a její dcery Deborah. Velice mě bavilo pátrání po záhadných vztazích této rodiny. Zajímaly mě důvody proč se dcera cítí matkou nemilována. Já osobně mám krásný vztah se všemi členy své rodiny a nejspíše proto mě vždy lákalo bádat v temných tajemstvích jiných rodů.

Děj začíná v Mnichově okolo roku 1923, kdy se pomalu ale jistě dostával k moci Hitler.

Otec Deborah beze stopy zmizí a o pár let později jí opustí i matka. Dívka zůstává sama s malým bratrem o kterého se musí postarat. Jak ale? Má žít v neustálém strachu a bídě anebo v pohodlí a přepychu s důstojníkem SS. Zvolí si milostný poměr a díky němu se dostane do vysokých nacistických kruhů. Hned jsem přemýšlela, jak bych se zachovala v takto mladém věku já. Nerada bych se dotkla významu a vážnosti knihy, ale v tomto období plném strachu a nejistoty bych nejspíše také volila vztah s nepřítelem.

Jaké události přivedou Deborah do polského odboje a proč odjede do Říma? Kdo byla  její přítelkyně odvážná Marlene?

…nebyla tam voda, papír, hadr, nic. Jen bolest, smrad a hmyz. „Jo není to zrovna Adlon.“ řekla Marlene potichu, když k ní Deborah přistoupila. „Skloň se ke mně. Zdi jsou sice tlusté, ale nechci nic riskovat. Poslouchej, Deborah, nevím kolik máme času. Živá se odtud nedostanu. Musíš náš úkol dokončit sama a ukrást Brunnmannovi protokol. Jinak bylo všechno zbytečné. Slib mi, že se o to postaráš.„ Deborah nic neřekla, jen na ní beze slova hleděla. Pochopila, že má Marlene zraněné jen tělo, nikoliv vůli. „Slib mi to. Dělej, řekni to!“ „Slibuji“, přísahala Deborah.

Kniha je zajímavá a poutavá. Z počátku mě moc nezaujala současnost, ve které se děj právě nacházel, ale po pár stránkách dostává děj rychlý spád a už mě neopustila touha příběh přečíst. Byla jsem nadšená z líčení válečného Německa a života tehdejší smetánky. Zajímavé jsou rovněž historické události, o které se celá knížka opírá. Jen je škoda, že konec byl takový, jak bych tak řekla, useknutý. Trochu mě štvaly drobné překlepy, ale navzdory všemu to je skvělá knížka.